Animalfood
Upozornění Tato stránka používá cookies pro zlepšení uživatelského zážitku. Pokud budete pokračovat, budeme předpokládat že souhlasíte s přijímáním cookies z této stránky. OK
Telefonní kontakt +420 797 832 202
Po - Pá: 8:30 - 17:00
Foniopaddy 1kg

Foniopaddy 1kg

 
344,00 
634
Skladem
+
Přidat do seznamu přání

Travní semena Fonio (Digitaria exilis) s potvrzeným účinkem proti kokcidióze.

Kokcidióza: nepřítel ptactva číslo jedna.

Mnoho expertů se shoduje na tom, že kokcidióza je největší problém, se kterým se setkávají chovatelé ptactva. Kokcidiózu je možno vyléčit použitím léčiv (antibiotik), které však mají nepříznivé vedlejší účinky na správnou funkci jater, trávicího traktu a ledvin. Po léčbě antibiotiky je nutné ptákům podávat různé vitamíny a probiotika pro úplné zotavení.

Výskyt kokcidiózy v chovu lze omezit preventivním používáním semen Foniopaddy.

Co je Foniopaddy?

Foniopaddy je přirozeně se vyskytující travní semeno, které roste na plantážích v africkém státě Uganda. Protože jde o přírodní produkt, nelze jím ptáky předávkovat. Více než tři roky výzkumu prokázaly, že Foniopaddy je velmi účinné při léčbě kokcidiózy, ale i prevence jejího vzniku.

Jak Foniopaddy používat?

Během prvního týdne ptáky nechte, aby si sami určili kolik snědí. Po prvním týdnu podávejte jednu čajovou lžičku (příklad použití pro jeden pár ptáků). Ve větších klecích obsahujících 30-40 kusů ptactva podáváme dvě až tři polévkové lžíce na týden.

Foniopaddy by mělo být podáváno samostatně v misce, protože semena jsou velmi drobná a mají tendenci přepadávat na dno, když jsou smíchány s ostatními zrninami. Pokud ptákům podáváme vyšší, než doporučenou dávku, nepředstavuje to problém, protože Foniopaddy nelze předávkovat.

Analytické složení/ kg: bílkoviny 89g, vláknina 74g, popeloviny 50g, tuky 31g.